V Rusku bude zahájen vývoj nového přenosného protitankového komplexu

05.02.2019 10:25

V Rusku bude zahájen vývoj nového přenosného protitankového komplexu s charakteristikou "vystřel a zapomeň" použitelného i z uzavřených místností. Půjde o jakousi ruskou obdobu amerického systému FGM-148 Javelin, kde je hlavní letový motor aktivován až v bezpečné vzdálenosti od obsluhy. Charakteristika komplexu "vystřel a zapomeň" má být zajištěna za pomoci tzv. rámování cíle (zapamatování si cíle) hlavicí raketové střely s využitím korelační analýzy ve viditelném i infračerveném spektru a vložených cílových vzorů. 

Ruští konstruktéři chtějí při vývoji vzít v úvahu zjištěné nedostatky amerických (a také izraelských) systémů třetí generace s podobnou charakteristikou (Javelin, Spike).

Nový ruský přenosný protitankový komplex nemá cíleně nahrazovat některý v současné době provozovaných komplexů, ale pouze je doplňovat a celkově rozšířit schopnosti v boji se silně pancéřovanými vozidly. Militarybox, CC BY-SA 

                                       americký systém Javelin / foto: U.S. Army / PD

 

Diskusní téma: V Rusku bude zahájen vývoj nového přenosného protitankového komplexu

Není kam spěchat

Tt 06.02.2019
V posledním požáru velkého skladu zbraní na Ukrajině formálně uhořela a zmizela spousta Javalinu, cvičné střelby se dělali ve 20km vzdáleném výcvikovém prostoru.. Je vcelku představitelné, že jich pár po "skartaci" zmizelo do Ruska.

jak článek naznačuje, nový protitankový

Omny 05.02.2019
systém rusy rozhodně nepálí, mohou se spolehnout na Kornety, Chryzantéma či Ataka
Záznamy: 1 - 2 ze 2

Přidat nový příspěvek