Smlouva s Egyptem o Su-35 nebyla podepsána

27.03.2019 10:10

Podle vyjádření Sergeje Korněva, ředitele ruské obchodní společnosti Rosoboronexport, Rusko je připraveno k dodávkám letounů Suchoj Su-35S do Egypta, ale dosud nebyla podepsána žádná smlouva. Nedávno zveřejněné informace o již uzavřené smlouvě a zahájení montáže letounů pro Egypt se nezakládají na pravdě.

                                 Su-35S / foto: V. Kuzmin / CC BY-NC-ND / se svolením autora

foto: V. Kuzmin / CC BY-NC-ND / se svolením autora

Více zde: https://www.militarybox.cz/news/letouny-su-35-miri-do-egypta/

 

Podle Korněva byla první smlouva na dodávky ruských stíhaček Su-35S podepsána v roce 2015 s Čínou. Podle této smlouvy dodalo Rusko do Číny 24 strojů a a související zbraně a vybavení. Druhá smlouva o dodávce Su-35S byla uzavřena s Indonésií. Jakarta objednala 11 letadel, ale realizace smlouvy ještě nebyla zahájena. Žádné další závazné smlouvy podepsány nebyly. O možném prodeji Su-35S jsou, nebo byla, vedena jednání s několika zeměmi. Militarybox, CC BY-SA

 

 

Dřívější zpráva 19.3.2019 : Letouny Su-35 míří do Egypta

 

Diskusní téma: Smlouva s Egyptem o Su-35 nebyla podepsána

+

Rase 29.03.2019
Zdá se, že kolem Egyptských stíhaček se rozjíždí spousta nepravd a spekulací. Koncem ledna (28.1.) prý došlo k havárii egyptského Rafalu, přičemž pilot zemřel. Egypt dodatečně popřel, že se jednalo o nehodu stroje Rafale a označil to za provokaci šířenou ruskými zdroji s cílem narušit podpis další dodávky francouzských strojů do Egypta. Stroj, který ve skutečnosti havaroval byl cvičný K-8E Karakorum, ale řízený prvním egyptským pilotem, zaškoleným na stroje Rafale, majorem Mohtady al-Shazly.

Re: +

bog 30.03.2019
Narušiť podpis strane, ktorá pozná pravý stav veci? To sa ako dá? Takúto topku ruských schopností som ešte nečítal. Zato viem, že Putin vozí do Európy migrantov a ovplyvňuje voľby po svete, dokonca aj v USA.

vidíme...

str. 27.03.2019
To že to jsou dvě rozdílná letadla v jiné váhové třídě, a trošku i jiného určení to se jako nebere v potaz. Egypt již F-16 má. Co ty pomluvy o nějakých šrotech,,, takhle se snížit. Rosoboronexport pouze uvedl, že žádná smlouva s Egyptem nebyla podepsána. Jestli mají nebo nemají zájem není uvedeno. Myslím že by se našlo dost zájemců o Su-35E, ale málokdo na něj skutečně dosáhne. Rosoboronexport má jiné želízko v ohni a tím je Su-30, i když je méně pokročilí ale taky o dost levnější. No už ho má Alžírsko. K L-39NG no ony ty americké motory a izraelská elektronika by mohla být hlavní překážkou v prodeji do hlavně některých arabských zemí (i když by měli zájem a pro Aero by to byl dobrý kšeft)... Izrael či USA mohou opět prodej blokovat, nebylo by to poprvé. Jinak Když byl nedávno Pan Premier ( bývalí Slovák - člen KSČ) u Trumpa "pokýval", že budeme nakupovat AMERICKÉ vrtulníky..... (ale jestli někdo zvedal hlas ... opravdu netuším)........... to sem zvědav....

Re: vidíme...

str. 27.03.2019
Chybka, komentář patří níže

Re: vidíme...

Martin 27.03.2019
Ten americký motor v L-39NG je civilní výrobek používaný běžně v dopravních letadlech,takže ho USA nemůžou blokovat.A izraelská avionika je ideální volba,neb Izrael je ta poslední země,která by řešila komu můžeme co prodat.

Re: Re: vidíme...

Nesher 27.03.2019
V L 39NG žádná izraelská avionika není, pleteš si to s L 259, což jen koncept.

Re: Re: vidíme...

str. 28.03.2019
I když tak zde existují tzv. "výrobky dvojího určení" tedy jak pro civilní tak pro vojenské užití..... dá se to sankcionovat, blokovat.... či jinak řešit. Je teoreticky jedno jestli je elektronika izraelská, americká nebo třeba německá, důležité je že onen dodavatel může daný komponent prostě nedodat či zakázat exportovat do určité země (příkladů by se našlo jistě dost). Ideální by bylo "mít vše české", ale to je samozřejmě nereálné.

:)

Luk 27.03.2019
Omny ups :)

souhlasím s druhou polovinou textu

Omny 27.03.2019
asi jsi přehledl, že se dvěma zeměmi kontrakt podepsán byl pokud se týče SU35S, takže bych si nebyl jistý, že ten ruský šrot nikdo nechce

Re: souhlasím s druhou polovinou textu

Luk 27.03.2019
čínu nepočítaj tam to bola nutnosť vzali ho len preto aby ho mohli vyrábať...

Re: Re: souhlasím s druhou polovinou textu

Omny 27.03.2019
jasně Čína se nepočítá o)) ty to vždycky umíš vysvětlit

No vidíte.

astor 27.03.2019
Nikdo ten ruský šrot nechce. Měli by si koupit raději nové F-16, jen bláhovci a rusofilové tvrdí, že F-16 je prastará konstrukce, kde zastaralost aerodynamického řešení nahrazují permanentní elektronickou modernizací a tak z něj dělají ideální stroj pro rozvojové země, jako je Polsko, Slovensko, Rumunsko a když americký senát zvedne hlas, podělají se i čeští zákonodárci a koupí to taky. To jsou jen pomluvy a závist... A pro letecký výcvik bych, být Egyptem, objednal hned 100ks nových, tradiční kvalitou proslulých L-39NG, kterých nakoupilo české letectvo, tedy CLV LOMu, už celých 4ks , a Mosambik taky!(nebo Uganda..?), ty jsou jsou skutečně špičkové, i s tím americkým motorem a izraelskou elektronikou, to se bude dobře prodávat arabským zemím..

Re: No vidíte.

Cateye 27.03.2019
Je to Senegal. A letoun s izraelskou avionikou v nabídce Aero není L-39NG, ale L-259 Striker.

Re: No vidíte.

Molot 28.03.2019
Táhni trollit na AN, tady to je jen pro ty, kteří tématu rozumí.

Re: Re: No vidíte.

Luk 03.04.2019
:D ano určiteeeee
Záznamy: 1 - 15 ze 15

Přidat nový příspěvek