Ruská armáda bude modernizovat vrtulníky Mi-35M

08.03.2019 22:50

Ruská armáda zahájí program modernizace bitevních vrtulníků Mil Mi-35M. Modernizované vrtulníky by měly nést označení Mi-35MV. Modernizace vrtulníků bude obsahovat především instalaci nového podstatně dokonalejšího pancéřování, novějšího provedení pohonných jednotek a nových elektro-optických přístrojů. Vrtulníky obdrží také systém radioelektronického boje a ochranu před přenosnými systémy protivzdušné obrany. Požadavky na rozsah modernizace vycházejí ze studia zkušeností s použitím vrtulníků při bojových akcích v Sýrii.

                                                    Mi-35M / Dmitry Zherdin / CC BY-SA

 

Vrtulníky Mi-35M začaly být ruskou armádou rozsáhleji nakupovány po vojenském konfliktu s Gruzií. Armáda naléhavě potřebovala nějaký modernější bitevní vrtulník do doby, než nastoupí stroje nové generace Mi-28 a Ka-52.

Modernizovaný vrtulník Mi-35MV bude vybaven pozorovacím a zaměřovacím systémem OPS-24N1, obranným systémem proti protilietadlovým raketovým zbraním President-S a novým radarem.

Systém OPS-24N1 poskytne pilotům celokruhový přehled. Kombinuje čtyři stabilizované optoelektronické pozorovací stanice: dvě jsou instalovány na křídlech, jedna na podpůrném nosníku ocasního rotoru a jedna na přídi vrtulníku. Získaný obraz z nich je přenášen na displeje v kokpitu.

Zařízení umožňuje detekovat a rozpoznat cíle ve vzdálenosti několika kilometrů za jakéhokoliv počasí a kdykoliv během dne, stejně jako v případě silného zadýmení terénu. Tyto schopnosti jsou zajišťovány SWIR kamerou s fotoreceptorovým modulem.

Obranný komplex President-S poskytuje ochranu před protiletadlovými řízenými střelami a raketami vybavenými radiolokačními a infračervenými samonaváděcími hlavicemi. Systém President-S informuje posádku o radarovém nebo laserovém ozáření stroje, a v případě potřeby sám aktivuje provoz optických a elektronických interferenčních zařízení nebo tepelných návnad.

Vrtulník je vyzbrojen 23mm rychlopalným kanónem GŠ-23L, neřízenými raketami různých kalibrů a určení a také řízenými střelami Šturm. V případě potřeby může na bojiště přepravit až sedm vojáků s výzbrojí. Militarybox, CC BY-SA

 

Diskusní téma: Ruská armáda bude modernizovat vrtulníky Mi-35M

Хронический Простатит Это Жизнь Тессы

Bennyzen 23.04.2020
Секрет евреев: Еврейские мужчины лечат простатит за 2-3 недели!
Один раз в жизни! Раз и навсегда! Узнаем как... https://txxzdxru.diarymaria.com/

Mi-35M

Jirka4form 09.03.2019
Mi-35M je v porovnání s AH-64 nebo Mi-28 hodně zastaralý stroj, je to prostě starý dobrý Hind naplněný modernější elektronikou, která hold dnes hraje velmi významnou úlohu. Vznik Hindu bylo vlastně tření nouze s bídou, ale ve výsledku vznikl stroj, který neměl ve své době konkurenci, a který svojí koncepcí předběhl dobu o řadu desítek let. V blízké budoucnosti se stanou štíhlé dvoumístné vrtulníky stylu Cobra nebo Apache okrajovou záležitostí a hlavní tíhu ponesou bitevní vrtulníky schopné přepravovat malý výsadek, nedy stroje podobné koncepce jakou má rodina Hind se současným zástupcem Mi-35M. Modernizace Mi-35M má svůj význam, stejně jako má význam zachování těchto vrtulníků ve výzbroji ruské armády. Rusové ve své podstatě mají ve výzbroji to, co se Američani teprve snaží vytvořit, i když v poněkud starším kabátě. U Mi-35M mě poněkud vadí, že byl opuštěn zatahovací podvozek.

Re: Mi-35M

Alex 09.03.2019
1/ ... Rusové ve své podstatě mají ve výzbroji to, co se Američani teprve snaží vytvořit, i když v poněkud starším kabátě ...

1/ Prečo si myslíš, že Amici chcú vytvoriť niečo podobné ako Mi-24? Ak je to z hľadiska koncepcie super vrtuľník, prečo na rovnakom vrtuľníku z hľadiska koncepcie nepracujú Rusi, ktorí túto koncepciu vytvorili?
2/ Čo ti vadí na tom že Mi-35M nemá zaťahovací podvozok? Jedinou jeho výhodou oprotí Mi-24 bola vyššia rýchlosť možno o 20km/hod. A potom už boli iba sammé nevýhody - komplikovanejšia konštrukcia, zraniteľnosť v boji, vyššia hmotnosť a nakoniec väčšia cena.
3/ Vo všeobecnosti stoji otázka tak, či má význam robiť vrtuľníky so zaťahovacím podvozkom. Kvôli čomu? Kvôli smiešnemu prírastku rýchlosti oproti pevnému podvozku so všetkými nevýhodami, ktoré s tým súvisia?

Re: Re: Mi-35M

Jirka4form 09.03.2019
1) S-97 Raider a vývojové odnože jsou bitevní vrtulníky se schopností nosit výsadek - tedy létající BVP. Přibližně to odpovídá Mi-24/35. Rusové určitě na vrtulnících podobné koncepce pracují, ale jsou v jiné vývojové fázi, takže dnes ještě nejsou k dispozici informace.

2) Zatahovací podvozek určitě přináší nějaké problémy, ale vrtulníky budoucnosti budou rychlejší a bez tohoto prvku se nebejdou. Zatahovací podvozek znamená menší odpor, následně větší rychlost a menší spotřebu paliva. Já prostě stojím na straně zatahovacího podvozku.

Re: Re: Re: Mi-35M

Alex 09.03.2019
OK, je to tvoj názor a ja ho akceptujem. Prajem príjemný zvyšok soboty.

Re: Re: Re: Mi-35M

Jerry 10.03.2019
Pevný podvozek ma Mi-24 jako prostředek zvýšení ochrany posádky. Při dopadu to absorbuje část kinetické energie. Díky tomu z moderního vrtulníku vyleze posádka živá v situaci, kdy by je z klasického vrtulníku vynášeli na nosítkách nebo v pytli.

Re: Re: Re: Re: Mi-35M

Jirka4form 10.03.2019
Je poznat, že se vyznáš :-)), vrtulník Mi-24 má však podvozek zatahovací :-D

Re: Re: Re: Re: Re: Mi-35M

Jerry 10.03.2019
Nechceš se podívat na tu fotku, Sherlocku? A kdybys snad chtěl pindat o tom, že na fotce je Mi-35 a já psal o Mi-24, tak věz, že Rusové nazývají Mi-35 exportní verze Mi-24V a nazývali tak i verzi V, kterou nám dodali v rámci deblokace dluhu... Na fotce je Mil Mi-24VM.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mi-35M

Jirka4form 10.03.2019
Prosím Tě běž na nějaké méně náročné fórum a nepleť se mezi lidi schopné sledovat diskuzi. Bavíme se o voze a Ty meleš o koze, a to si ji ještě pleteš s ovcí.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mi-35M

Jerry 10.03.2019
Mi-24VM má pevný podvozek proto, že tím ušetřili kus hydrauliky a zároveň zvýšili pasivní bezpečnost při pádu, která u Mi-24 není dobrá. Je ti patnáct nebo co?

Re: Re: Mi-35M

Lockdown 10.03.2019
Amici tento. Koncept vrtuľníka mali a testovali bol to S-67 Blackhawk ale nakoniec dali prednosť klasickej koncepcií vyrobilo sa len pár prototypov

Re: Re: Re: Mi-35M

J 10.03.2019
Milujem niektorych miestnych diskutujucich ktori si nevedia overit zakladne fakty:
Existoval len jeden prototyp, havaroval roku 1974. A islo o uplne odlisny koncept oproti MI24. V tomto smere je MI24 unikat. Ale i S67 je urcite unikat
Prijemne citanie:
https://www.sikorskyarchives.com/S-67%20BLACKHAWK.php
https://oldmachinepress.com/2017/08/20/sikorsky-s-67-blackhawk-attack-helicopter/
https://web.archive.org/web/20110604222320/https://www.dtic.mil/cgi-bin/GetTRDoc?AD=AD771161&Location=U2&doc=GetTRDoc.pdf
Záznamy: 1 - 12 ze 12

Přidat nový příspěvek