Indie se přiblížila k nákupu tanků T-90MS

09.04.2019 17:30

Bezpečnostní výbor indické vlády schválil nákup 464 ruských hlavních bojových tanků T-90MS za celkem 134,48 miliardy rupií, což je asi 1,93 miliardy dolarů. Jedná se o další krok k akvizici těchto nových tanků. Během následujících měsíců by mělo dojít k uzavření závazné smlouvy s ruskou obchodní společností Rosoboronexport.

Podle indických představitelů budou nové tanky dodány z Ruska v podobě montážních sad. Finalizace bude probíhat v Indii.

Indická potřeba nových ruských tanků T-90MS má souvislost s nedostatkem pokroku v programu rozvoje indického tanku Arjun, a také s hrozbou války s Pákistánem.

                                   T-90MS / foto: V. Kuzmin / CC BY-NC-ND / se svolením autora

 

Tanky T-90MS mají významně zvýšit bojovou sílu indické armády, protože dosahují znatelně větších výkonů než předchozí T-90S. Jsou vybaveny motorem o výkonu kolem 845 kW (měrný výkon asi 17,6 kW/t), automatickou převodovkou, pokročilou dynamickou ochranou, velitelským dálkově ovládaným zbraňovým modulem s kulometem, vylepšeným stabilizačním systémem hlavní výzbroje a automatickým systémem sledování cílů. Hlavní výzbroj tanku T-90MS tvoří 125mm kanón 2A46M-5 s hladkým vývrtem hlavně a spřažený 7,62mm kulomet.

Kromě uvedených zlepšení se pro tanky T-90MS také připravuje montáž aktivního obranného systému. Militarybox, CC BY-SA