Britové touží po amerických vozidlech L-ATV

25.01.2017 19:45

Britské ministerstvo obrany projevilo vážný zájem o americká lehká obrněná vozidla L-ATV. V případě amerického schválení se tak britské ozbrojené síly stanou jejich prvním zahraničním uživatelem.

Vozidlo L-ATV je dílem společnosti Oshkosh Defense, která jej vyvinula v roce 2011 na základě svého MRAP M-ATV a patřičně přizpůsobila podmínkám tendru vyhlášeného americkým ministerstvem obrany na lehké taktické vozidlo JLTV k náhradě automobilů HMMWV.

V srpnu roku 2015 bylo vozidlo L-ATV po souboji s konkurencí vyhlášeno vítězem tendru a společnost Oshkosh Defense mohla v září roku 2016 zahájila jeho sériovou výrobu.

Oshkosh L-ATV je obrněné vozidlo o hmotnosti 6,4 tuny a je vybaveno adaptivním odpružením. Může být snadno přepravováno letadly, v podvěsu pod vrtulníky a vysazováno pomocí padákového systému. Základní pancéřová ochrana stroje odolává zásahům z lehkých zbraní a může být snadno zesílena přídavnými moduly. Podvozek je konstruován jako vysoce odolný proti minám a různým improvizovaným náložím. O pohon L-ATV se stará vznětový motor o objemu válců 6,6 litru a výkonu kolem 224 kW. Militarybox, CC BY-SA

                                                                     Oshkosh L-ATV

                                                           (foto: Oshkosh / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Britové touží po amerických vozidlech L-ATV

L-ATV

Jirka4form 26.01.2017
Britské zbrojovky nemají vlastní výtvory, které by mohly přizpůsobit přibližně parametrům L-ATV?

Re: L-ATV

mattea 26.01.2017
Pokud je LATV fakt povedený, a zatím se tak tváří, nepřijde mi nerozumné nevrážet prachy do výzkumu něčeho podobného - zvláště, pokud by si briti vyjednali licenční výrobu a třeba částečný převod technologií...

Britové touží...

Xawier 26.01.2017
...a Arnold Schwarzenegger už to má beztak doma:)

Re: Britové touží...

Pepe 26.01.2017
:-) Tohle je ještě větší "hovádko" než HMMWV. Do ulic Los Angeles prostě "ideální".

Re: Re: Britové touží...

Z 20.02.2017
Proto v něm jezdí Chuck Norrise a ne Arny. :D

Přidat nový příspěvek