Americká armáda vylepší své raketomety

26.04.2019 10:55

Americké ministerstvo obrany podepsalo smlouvu s firmou Lockheed Martin na obnovu raketometů M270 MLRS. Jako první v pořadí má být obnoveno 50 raketometů, které byly dříve vyřazeny z provozu. V rámci obnovy bude u raketometů provedena modernizace na úroveň verze M270A2 s dále vylepšeným pancéřováním kabiny a novým systémem řízení palby.

                                                         MLRS / foto: U.S. Army / PD

 

Americká armáda plánuje postupně obnovit všech 160 raketometů verze M270, tak i 225 raketometů verze M270A1. Podle společnosti Lockheed Martin budou modernizované raketomety M270A2 v pohotovosti až do roku 2050.

Firma Raytheon již dříve oznámila vývoj hypersonických raket DeepStrike, které budou použity v raketometech řady M270 MLRS. Nová raketa DeepStrike je poloviční velikosti a má silnější bojovou hlavici než rakety, které jsou momentálně provozovány. Navíc její dolet je asi 500 km, což o 200 km víc než mají staší typy.

Raytheon upozorňuje, že díky raketám DeepStrike budou američtí vojáci schopni zasáhnout cíle ve větší vzdálenosti, a s vyšší přesností. Kromě toho, vzhledem k menší velikosti raket, raketomety jich budou moci pojmout dvojnásobný počet. Militarybox, CC BY-SA