Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: no a?

hujer 16.05.2019
Jak již jsem psal tato střela je určena na eliminaci lodí s výtlakem 5000 tun. Americká letadlová loď má výtlak cca 100 000 tun. Americký torpédoborec cca 10 000 tun. Jak již mnozí pochopily tato střela není určena na takovéto cíle. Na cíle o takovém výtlaku jsou určeny úplně jiné, mnohem vyspělejší, rychlejší a větší střely. Tak tu máme opět základní problém v nepochopení problematiky. Vrtulník nebude útočit na letadlovou loď. Střela určená na likvidaci letadlových lodí může vážit i čtyři tuny a ke svému vypuštění potřebuje určitou výšku a rychlost nosiče, a takových to parametrů zatím žádný vrtulník nedosahuje. Já myslel že je to jasné, a že se bavíme o jiné kategorii střel. Takže rozumě střela této kategorie a určení žádný stealth nepotřebuje, to je pouze zvýšení ceny, marketing, reklama, modní trend. Je možné snížit RCS na nějakou úroveň, ale má to význam?? Nemá., je to levná spotřební střela. Netušil jsem že nevíte k čemu jsou střely určeny, tak např. Třída Braunschweig, či polský Perry by mohl být eventuální typický cíl, žádný AWACS nevlastní, a nějaké velké rušení se asi také nedá očekávat a nepozorovaně není třeba se někam dostávat, protože cíle budou např. v Baltském moři snadno nalezeny vzdušnými, podmořskými i pozemními prostředky a pod ochranou vlastní protivzdušné obrany baltské floty vzlétne vrtulník, který z určité pozice odpálí střely a vrací se zpět, v kombinaci s korvetami Pr. 20380 a případně pobřežním systémem BAL. (tedy použil jsem pouhý příklad pro vyjasnění situace). Vždy mi přijde úsměvné ono fantazírování jak vrtulník útočí na svaz v čele s letadlovou lodí někde uprostřed oceánu.

Přidat nový příspěvek